W kolorze

Zasnęłam. Jasny, przestronny dom z tarasem, takie dziwne wszystko, pełno kolorów, słonecznie, z kontekstu wynika, że jestem z panem K. w jego domu, są jego córki, rozmawiam z nimi, mówię, że jak znam go od kilkunastu lat, tak o nich słyszę tylko same dobre rzeczy, zawsze mówi o nich z miłością, dumą, radością. Potem widzę jakąś kobietę rozłożoną na leżaku, z kawą i nogami na niskim stoliku. Nigdy wcześniej jej nie widziałam, z kontekstu wynika, że to jest jego obecna kobieta. Za nią, przy ścianie, piętrzy się stos wypranych ubrań, wysoki, prawie na dwa metry, też bardzo kolorowy.

Z tego snu najbardziej pamiętam kolory, mnogość barwnych przedmiotów i to, że sprzątałam coś razem  z byłą żoną pana K.

Nigdy jej nie poznałam, wiem, jak wygląda, widziałyśmy się przy różnych okazjach, ale w sumie się nie znamy. A we śnie sprzątałyśmy razem, krytykując tę kobietę na leżaku, stosy prania i inne nieogarnięte sprawy. Dzwonił telefon pana K., on spał, gdzieś odłożyłyśmy ten telefon, żeby go nie obudził, nie pamiętam więcej, tylko ten jasny taras, byłą żonę, samego pana K. nie kojarzę, raczej tę świadomość, że spał.

Podświadomość podsuwa różne obrazy, ten był bardzo absurdalny. Rano uświadomiłam sobie,  że pełen kobiet, bo nawet sam pan K. nie był bezpośrednio obecny. Nie wiem, do czego przypiąć do sprzątanie, poza chęcią uporządkowania życia, może właśnie o to chodziło.

Nadal bardzo mi zimno i samotnie, najbardziej chciałabym zasnąć i przespać wszystko. Żeby tylko nie mieć takiego poczucia, że w tym czasie dzieje się coś, co powinnam ogarnąć, a czego nie jestem w stanie zrobić.

Za oknem też słońce, ale inne, niż we śnie, takie zimne, właśnie tak mi się skojarzyła ta zaokienna jasność.

Ale przynajmniej kolory są tak samo wyraziste.

Jedna myśl na temat “W kolorze

  1. kolory w snach są jak emocje, tak mi się bynajmniej wydaje – ale byłe żony raczej z koszmarem:D – ale sen to sen – tam wszystko ma inne kody odczuć, zresztą to niesamowite, Twój kolorowy sen niech będzie dobrą wróżbą, cokolwiek znaczy, ma być dobrze! 😀

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s